Branş Dersleri

  • ATAŞEHİR YAŞAM PAYLAŞIM ANAOKULU

İngilizce

Anaokulumuzda; yabancı bir dili fark ettirmek ve sevdirmek amacıyla planlanan İngilizce eğitimi OXFORD kaynakları ışığında onların yönlendirdiği ögretmenler ve yine oxford denetimleryile birlikte; aktif öğrenme metoduyla verilmektedir. Her gün birer saat olan ingilizce dersleri; hikaye, drama, şarkı, tekerleme ve dansların kullanıldığı, ingilizcenin aktif olarak konuşulduğu bir ortamda yapılır. Ayrıca çocuklarımız; dersler dışında oyun, yemek, okula geliş ve gidiş saatlerinde ve bazı etkinliklerde de, ingilizce öğretmenimizle birlikte, doğal öğrenme ortamında bulunurlar.

Müzik

Anaokulumuzda; müzik eğitimi ile öğrencilerin müziği sevmesi, yaşamlarında yer vermesi, iç duyuş ve ritim duygusunun kulak eğitimi ile gerçekleştirilmesi, yeteneklerinin tespiti ve yönlendirilmesi amaçlanmaktadır. Öğrencilerimiz ritim duygusunun gelişimine yardımcı olan orff çalgılarını kullanırken, birlikte müzik yapmanın zevkine varırlar.

Gym-Spor

Gym eğitimi her bireyin kendi kapasitesi doğrultusunda fiziksel, bilişsel, sosyal, duygusal bütünlük içerisinde gelişmesini, sağlıklı yaşamasını sağlar. Gym eğitimi etkinliğinde, koordinasyon geliştirici çalışmalar ve fiziksel postüre yönelik jimnastikler yapılır.

Modern Dans-Bale

Modern dans-bale etkinliğinde amaç; öğrencilerin fiziksel ve hareketsel gelişimlerine yardımcı olmak, duygusal ve sosyal gelişimlerine katkıda bulunmaktır. Dans, öğrenciye vücudunu ifade edebilmesinin ve iletişim aracı olarak kullanabilmenin yollarını gösterir.

Bilgisayar

Anaokulu bilgisayar etkinliğinde amacımız; öğrencilerin bilgisayar ve bilişim teknolojilerini kullanmaya sevmelerini, teknoloji ile barışık olmalarını, bilgisayarı yaşamlarında bir eğitim aracı olarak kullanmalarını sağlamaktır.

 

Satranç

Çocuklarımızın düşünme becerilerini, strateji kurma, planlama, sıra bekleme becerilerini geliştiren beynin aynı anda sağ ve sol bölümünü çalıştıran bu aktiviteye okulumuzun  4-5 yaş ve Hazırlık grubu öğrencileri katılmaktadır.